Żródło: AC Group, Apollo Spit Business & Living - Kancelaria Sochański i Wspólnicy

Klimatyzacja strefowa – komfort termiczny na miarę XXI w.

Innowacyjne budownictwo to nasza rzeczywistość – to nie tylko nowoczesna architektura czy specjalistyczne materiały, ale przede wszystkim rozwiązania, które wpływają na maksymalną użyteczność i funkcjonalność budynku, a także dbałość o środowisko. W projektowaniu klimatyzacji takim nowoczesnym podejściem wyróżnia się klimatyzacja strefowa Airzone, która niesie za sobą wiele korzyści w użytkowaniu.

System Airzone umożliwia podnoszenie i obniżanie temperatury niezależnie w różnych pomieszczeniach, ma także funkcję wentylacji oraz oczyszczania powietrza. Pozwala na zarządzanie wydajnością jednostki kanałowej i umożliwia integrację z automatyką budynku (np. KNX, Bacnet). Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, zapotrzebowanie termiczne jest bardziej optymalne i ekonomiczne – system posiada zgodność ze standardami BREEM, LEED, WEEL czy eu.bac.

Za ciepło? Za zimno?

System Airzone jest szczególnie polecany w domach jednorodzinnych, a także w różnego typu lokalach biurowych i handlowych – w miejscach, od których oczekujemy komfortu, nie tylko pod kątem ich urządzenia, ale właśnie ze względu na takie czynniki jak odpowiednia temperatura, dopasowana do naszych aktualnych potrzeb. Dzięki zastosowaniu klimatyzacji strefowej, pomieszczenia mogą mieć określoną temperaturę. W sypialni wolimy kojący chłód, który pozwoli nam na spokojny odpoczynek po dniu pełnym obowiązków? Ależ proszę bardzo! Z kolei w gabinecie, w którym pracujemy potrzebujemy nieco więcej stopni – zrobione. Wybór Airzone pozwala nam przestać się martwić o to, że część domu będzie niedogrzana lub wręcz przeciwnie – nasz budynek będzie przegrzany. System odpowiada za to by w pomieszczeniach była temperatura, jaką lubimy i w jakiej czujemy się komfortowo. Umożliwia on stworzenie nawet 8 niezależnych stref na jednym systemie i gwarantuje płynną modulację przepływu powietrza. Co więcej, rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić nawet 30% energii.

Co więcej, zastosowanie takiego układu klimatyzacji sprawia, że jego praca staje się praktycznie bezszelestna. Klimatyzacja strefowa oznacza także brak urządzeń we wnętrzach, co wpływa na estetykę całego pomieszczenia i jego możliwości aranżacyjne.

W systemie Airzone można zastosować sterowniki główne i strefowe, które pozwalają na optymalizację wybranych parametrów. Systemem można zarządzać również z poziomu telefonu z dowolnego miejsca pobytu, dzięki aplikacji Airzone Cloud.

Podsumowując, do zalet klimatyzacji strefowej można zaliczyć:
  • znaczącą redukcję ilości wykorzystanych w budynku urządzeń
  • oszczędności w eksploatacji
  • redukcję hałasu generowanego przez system klimatyzacyjny
  • obniżenie kosztów obsługi serwisowej
  • prostota w użytkowaniu i zarządzaniu systemem
Realizacja AC Group

Coraz większa liczba inwestorów decyduje się na wykorzystanie klimatyzacji strefowej w swoich budynkach. Szeroko pojęty trend personalizacji doświadczeń użytkownika docelowego nabiera rozpędu również w branży HVAC. Wykonaliśmy tego typu realizację m.in. dla inwestycji Apollo Spit Business & Living – Kancelaria Sochański i Wspólnicy. Przeprowadzony został montaż klimatyzacji kanałowej Mitsubishi Heavy. Do naszych zadań należało: rozprowadzenie przewodów wentylacyjnych, montaż skrzynek rozprężnych, montaż anemostatów sufitowych, wykonanie instalacji sterowania strefowego AIRZONE.

Jeśli jesteś zainteresowany szerszą informacją dotyczącą możliwości systemu klimatyzacji strefowej, zachęcamy do kontaktu z nami biuro@acgroup.pl